הצהרת נגישות

הצהרת נגישות

הארכיון הציוני המרכזי מבית ההסתדרות הציונית העולמית נוקט את מירב המאמצים, ומשקיע משאבים רבים על מנת לספק לכל לקוחותיו שירות שוויוני, מכובד, נגיש ומקצועי. בהתאם לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות תשנ"ח-1998 ולתקנות שהותקנו מכוחו מושקעים מאמצים ומשאבים רבים בביצוע התאמות הנגישות הנדרשות, שיאפשרו לאדם בעל מוגבלות לקבל את השירותים הניתנים לכלל הלקוחות באופן עצמאי ושוויוני.

 

הסדרי נגישות מבנים

  • כתובת: מתחם המשרדים בבנייני האומה, שדרות שז"ר 1, ירושלים. כל ביקור בארכיון מחייב תיאום מראש באימייל. ​
  • מצב נגישות: כל הכניסות הציבוריות לבניין הינן כניסות נגישות ומסומנות. הכניסות מותאמות לאנשים עם מוגבלויות ולמעבר עם כסא גלגלים. בבנייני האומה מעליות המשמשות להגעה לאולמות הנמצאים במפלסים העליונים. מעליות הבניין מונגשות ע"י כריזה קולית, לחצני מישוש, רוחב דלתות ועודברחבי הבניין מפוזרים שירותים המותאמים לנכים ע"פ הקבוע בחוק.​ לחצו להצהרת הנגישות המלאה של בנייני האומה​.​


שירות לקוחות נגיש

  • ​הדרכות עובדים לשירות נגיש: מתקיימות הדרכות להכרת תחום הנגישות, יצירת מודעות בקרב העובדים והקניית כלים מעשיים למתן שירות נגיש.
  • מוקד טלפוני נגיש: המענה הקולי הונגש כך שהמידע מועבר בשפה ברורה וללא מוסיקת רקע.
  • אמצעים נוספים ליצירת קשר:

     קבלת קהל: בימים ראשון-חמישי בין השעות 15:00-08:00

     פנייה בדוא"ל: cza@wzo.org.il

     פנייה באמצעות הדואר: ת"ד 92, ירושלים, מיקוד: 9100002

     פנייה בפקס: 02-6204837

     פנייה באמצעות הפייסבוק

 

נגישות אתר האינטרנט

אתר אינטרנט נגיש הוא אתר, המאפשר לאנשים עם מוגבלות ולאנשים מבוגרים לגלוש באותה רמה של יעילות והנאה ככל הגולשים. כ- 20%-25% מהאוכלוסייה נתקלים בקשיי שימוש באינטרנט, ועשויים להיעזר בתכני אינטרנט נגישים יותר, כך על פי מחקר שנערך בשנת 2003 ע"י חברת מיקרוסופט.

הארכיון הציוני מאמין ופועל למען שוויון הזדמנויות במרחב האינטרנטי לבעלי לקויות מגוונות ולאנשים, הנעזרים בטכנולוגיה מסייעת לשימוש במחשב.

 

מידע על נגישות האתר

אתר זה עומד בדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות) התשע"ג 2013. הכפתור שפותח את תפריט הנגישות ממוקם בצד ימין למטה בכל דפי האתר ונראה כך: 

כפתור נגישות

הארכיון נמצא בתהליך אפיון של אתר חדש, שיהיה מונגש לאנשים בעלי מוגבלויות שונות באמצעים המתקדמים ביותר. כיום אתר הארכיון מאפשר חיפושים באוספי הארכיון ללא צורך להגיע למבנה הארכיון. מרבית התצלומים, הכרזות, הכרוזים והמפות, השמורים בארכיון, סרוקים, וניתן לצפות בהם מהמחשב האישי  (להסבר על החיפוש המקוון). כמו כן קיימת אפשרות בתשלום להזמנת סריקת מסמכים ושליחתם בדוא"ל -  מחירון​.

לפניות ולמידע בנושא נגישות אפשר ליצור קשר עם רכז הנגישות של הארגון, שפרטיו מופיעים בהמשך ההצהרה.

 

דרכי פנייה לבקשות ולהצעות בנושא נגישות

אנו פועלים באופן מתמשך לשיפור נגישות הארגון ושירותיו כחלק ממחויבותנו לאפשר לכלל האוכלוסייה לקבל את השירות הנגיש ביותר. אם נתקלת בבעיה או בתקלה כלשהי בנושא נגישות, נשמח לקבל עדכון,  ונעשה כל מאמץ למצוא פתרון מתאים.

 

פרטי רכז הנגישות בהסתדרות הציונית העולמית

שם: הילה כהן

טלפון : 02-6204814

דוא”ל: hilac@wzo.org.il

 

פרסום הצהרת הנגישות

הצהרת הנגישות עודכנה ביום: 26/7/2021

 ​